High Definition - Home


Cs1.6
 
HomeHomeCalendarGalleryПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија
Пет Aвг 31, 2012 8:46 pm by Dingo+

» -|HD|- vs TheGods'
Вто Мар 01, 2011 4:29 pm by RageRR;n1.exe

» -|HD|- vs [Zelezara]
Вто Мар 01, 2011 4:28 pm by RageRR;n1.exe

» 1.Kaj Peso
Саб Фед 26, 2011 1:06 am by RageRR;n1.exe

» Бан/Унбан на Cw1
Чет Фед 24, 2011 7:53 pm by RageRR;n1.exe

» Clan War 1 IP
Чет Фед 24, 2011 7:52 pm by RageRR;n1.exe

» Како да закажеш Clan War?
Чет Фед 24, 2011 7:44 pm by RageRR;n1.exe

» Како да се пријавите?
Чет Фед 24, 2011 7:31 pm by RageRR;n1.exe

» -|HD|- Team Players
Чет Фед 24, 2011 7:26 pm by RageRR;n1.exe

Affiliates
free forum

Казни и суспензии
Чет Фед 24, 2011 6:56 pm by RageRR;n1.exe
Овде ќе може да ги прочитате сите казни од типот:
- Временски отстранување од форумот во периот од 10дена
- Трајно отстранување од форумот

Временско отстранување ке се должи на тоа ако Корисникот не се придржува кон …


[ Full reading ]
Comments: 0
Правила пред регистрација
Чет Фед 24, 2011 6:53 pm by RageRR;n1.exe

Правила пред регистрација се :


- Не постувај линкови со warez/porno/sex и сл.

- Не рекламирај други сервери/веб страни/форуми.

- Не досадви му на админите за да ти дадат admin/moderator.

- Не се расправајте на секоја тема.

- Не спамај …


[ Full reading ]
Comments: 0
Statistics
Постојат b>9 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е stimpy

Нашите членови се испратиле точно 12 мислења in 11 subjects
Форум
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 6 во Нед Окт 28, 2012 12:34 am