High Definition

Cs1.6
 
HomeHomeCalendarGalleryПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Казни и суспензии

Go down 
АвторПорака
RageRR;n1.exe
Admin
RageRR;n1.exe

Број на мислења : 11
Join date : 2011-02-24

Казни и суспензии Empty
ПишувањеПредмет: Казни и суспензии   Казни и суспензии Icon_minitimeЧет Фед 24, 2011 6:56 pm

Овде ќе може да ги прочитате сите казни од типот:
- Временски отстранување од форумот во периот од 10дена
- Трајно отстранување од форумот

Временско отстранување ке се должи на тоа ако Корисникот не се придржува кон зададените правила на форумот, со премногу непотребно SPAM -ување и по неколку опомени од модераторите,админите и луѓето кој се задолжени за тоа следи суспензијата.

Трајното отстранување ќе се извршува доколку после суспензијата корисникот продолжува истото да го прави, да употребува вулгарни зборови, навреди од типот играч-играч, играч-админ, админ-играч, админ-админ.

ОВДЕ Овластените лица доставуваат објаснение и причина зашто Корисникот е суспензиран/баниран од форумот и по пат на Приватна порака.

Значи морат :

Name(nick): (NAME)

Ban : (denovi (10...)permanent)

Причина : (Reason)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://hd-team.forummk.com
 
Казни и суспензии
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
High Definition :: ۰•● Dobrodojdovte ●•۰ :: .:: Pravila ::.-
Отиди до: